Databanka času

Databanka volného času v Liberci

Máš ostatním co dát? Jsi něčím zajímavý a chtěl bys, aby o tom ostatní věděli? Reálná podoba Databanky času umístěné v Dobré čajovně v Liberci.

"Liberecká databanka času. Banka, kde peníze nehrají roli."

Jde o projekt podporující myšlenku dobrovolnictví. Databanka času je aktivita určená pro lidi, kteří se chtějí rozvíjet a učit se něco od ostatních. Do naší databanky můžete věnovat svůj čas, nebo naopak využít čas, který i vám někdo nabízí. Po získání 50 bodů můžete požádat o Pas dobrovolníka, který může sloužit jako příloha k Vašemu CV, případně lze přiložit k přijímacímu řízení na střední či vysoké školy...

Jak to funguje?
 1. Vyplníte registrační formulář, který najdeme v Dobré čajovně v Liberci, nebo na přímo zde.
 2. Po vyplnění formuláře získáváte 5 bodů, které můžete použít pro využití služeb jiného dobrovolníka. Přijde Vám potvrzující email s Vaší Kartou dobrovolníka.
 3. POPTÁVÁM: Shlédněte katalog, zda již někdo z dobrovolníků poskytuje službu, kterou potřebujete. Pokud tam je, kontaktujte se přímo s touto osobou, případně využijte služeb koordinátora. Pokud v katalogu nenajdete to, co potřebujete, zadejte poptávku na formuláři zde.
 4. Po splnění poptávky je nutné napsat reference k dobrovolníkovi, který tu činnost vykonal. Touto referencí dobrovolník získá Váš bod (případně více bodů s ohledem na časovou zátěž činnosti). Referenci píšete zde.
 5. Abyste mohli získat body, je zapotřebí udělat něco dobrovolně pro jiné a získat body od této osoby
 6. NABÍZÍM: Shlédněte katalog POPTÁVKA. Pokud naleznete někoho, kdo poptává to, co vy můžete nabídnout, kontaktujte danou osobu, případně koordinátora.
 7. Po vykonání činnosti získáváte body od osoby, které jste poskytli pomoc, zároveň získáváte i zpětnou vazbu.
 8. Po dosažení 50 bodů (bez ohledu na to, kolik jich ztratíte), máte možnost zažádat o certifikát, který potvrzuje Vaši dobrovolnickou činnost.
Jak získat body:
 1. Registrací získáváte 5 bodů.
 2. Splněním jedné z poptávek získáváte určitý počet bodů dle náročnosti úkolu.
 3. Každou smysluplnou nabídku odměňujeme 2 body.
 4. Budou vyhlášeny speciální úkoly, za něž je možné získat body.
Pravidla:
 • 1 věnovaná hodina  = 1 získaný bod = 1 získaná hodina
 • Každý účastník Liberecké databanky času deklaruje, co nabízí, a co potřebuje
 • Každá transakce hodin je registrovaná a ověřitelná
 • Přičítá se stejné množství bodů tomu, kdo něco udělal, jako se odečítá tomu, kdo potřeboval pomoc dobrovolníka
 • Kolik času věnuje dobrovolník poptávané činnosti je dohodnuto mezi poptávajícím a nabízejícím
 • Není to nutné, aby výměna proběhla bezprostředně
 • Čas každého z účastníků má stejnou hodnotu
 • Každá činnost je dělaná dobrovolně a zdarma!
 • Po získání 50 bodů můžete požádat o Pas dobrovolníka, který může sloužit jako příloha k Vašemu CV, případně lze přiložit k přijímacímu řízení na střední či vysoké školy…

 Vysvětleno na příkladu:

Antonín potřebuje někoho, kdo mu pomůže s grafikou k plakátu na akci. Zadá poptávku na www.vzdelanineboli.cz, a doufá, že si toho někdo všimne. Franta je grafik, který si vytváří portfolio. Uvidí poptávku a kontaktuje Antonína. Z bližšího rozhovoru zjistí, o jakou akci se jedná, co vše Antonín potřebuje a kolik času mu to vezme. Domluví se na termínech a oba zůstávají v kontaktu. Franta posílá finální podobu Antonínovi, tomu se líbí. Antonín píše reference na www.vzdelanineboli.cz a Franta získává za 5 hodin práce 5 bodů. Ty se odečtou Antonínovi.

 REGISTRACE ZDE